ارائه خدمات الکترونیکی جدید در حج

ارائه خدمات الکترونیکی جدید در حج
 مقامات سعودی از راه‌اندازی خدمات الکترونیکی مربوط به نوبت‌گیری بوسیدن حجر الاسود، استلام رکن یمانی و اقامه نماز در حجر اسماعیل به منظور افزایش استفاده از اپلیکیشن‌های هوشمند در حج و استفاده کامل از ظرفیت‌ها خبر داده‌اند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، مقامات سعودی از طریق اپلیکیشن‌های الکترونیکی که برای اولین بار پس از لغو محدودیت‌های مرتبط با کرونا صورت گرفته است، خدمات الکترونیکی نوبت‌گیری برای انجام برخی از شعائر حج را راه‌اندازی کرده‌اند.
 
 
روزنامه سعودی عکاظ دراین باره نوشت: این تصمیم برای فعال کردن فرمان سلطنتی برای استفاده از ظرفیت کامل مسجدالحرام و تقویت برنامه‌های هوشمند در حرمین شریفین و استفاده از آخرین برنامه‌های کاربردی آن برای خدمت به زائران و نمازگزاران گرفته شده است.
 
 
سرلشکر محمد بن عبدالله البسامی فرمانده نیروهای ویژه امنیت حج و عمره نیز در بیانیه‌ای به شبکه سعودی «الاخباریه» تایید کرد که طبقه اول مسجد الحرام برای طواف غیر زائران اختصاص می‌یابد و آیکون «طواف» به برنامه‌های «عمرتنا» و «توکلنا» اضافه می‌شود.
 
 
البسامی گفت: طواف برای غیر زائران در خارج از وقت نماز، ساعات صبح و عصر از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ و همچنین از ساعت ۱۲:۰۰ عصر تا ساعت ۳ بعد از ظهر برقرار است.
 
 
عربستان سعودی در ماه گذشته اعلام کرد که به عنوان بخشی از اقدامات برای کاهش محدودیت‌های اعمال شده برای مهار شیوع ویروس کرونا، استفاده از ظرفیت کامل مسجد‌الحرام و مسجد‌النبی را مجاز خواهد کرد.