زیارت روضه شریفه مسجدالنبی برای بانوان با صدور مجوز اینترنتی

زنان از زیارت قبر پیامبر رحمت محروم شدند
زیارت روضه شریفه مسجدالنبی برای بانوان با صدور مجوز اینترنتی ستاد حج و زیارت صدا و سیما
به گزارش لبیک به نقل از حج مقامات سعودی حضور زنان در حرم مطهر پیامبر اکرم  را محدود کرده و مجوز ورود مردان به حرم مطهر آن حضرت را هم به هر ۳۰ روز یک بار محدود کردند.

وزارت حج عربستان اعلام کرد: با توجه به اینکه ثبت نام زیارت مرقد مطهر رسول اکرم فقط مخصوص آقایان است، بانوان می‌توانند برای زیارت و اقامه نماز در روضه شریفه مسجدالنبی ثبت نام اینترنتی انجام دهند.

مقامات سعودی از روز یکشنبه گذشته (19 دی ماه) مجوز زیارت قبر حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه آله و سلم) را برای زنان صادر نمی کنند و برای مجوز ورود مردان به حرم مطهر آن حضرت نیز، فاصله زمانی 30 روز برای هر زیارت را قائل شده اند.

بنوشته روزنامه عکاظ آنلاین، وزارت حج و عمره عربستان سعودی گفته است: زنان  از طریق اپلیکیشن «اعتمرنا» نمی‌توانند مجوز زیارت قبر حضرت محمد  را رزرو کنند، و این زیارت برای مردان است و زنان می‌توانند مجوز حضور در مسجد النبی و بازدید از روضة الشریف را رزرو کنند.

بگفته وزارت حج و عمره سعودی، برای اوقات نماز در حرم مطهر و همچنین برای زیارت قبر مطهر، مردان می‌توانند به اپلیکیشن «اعتمرنا» مراجعه کنند و حضور در نماز یا زیارت را رزرو کنند.

روضه نبوی یا روضه الشریف یا روضه مبارکه مکانی در ناحیه جنوب شرقی مسجد و فاصله میان آرامگاه پیامبر و منبر ایشان است که طول آن ۲۲ متر و عرض آن ۱۵ متر است. این مکان با فرش سبز رنگی پهن شده‌ است و آرامگاه، منبر و محراب در محدوده آن قرار دارند. این مکان برای مسلمانان به علت سخنی از پیامبر مکانی مقدس و پر فضیلت است. پیامبر اکرم  در مورد این مکان فرمودند: «میان منبر و خانه من باغی است از باغ‌های بهشت و منبر من بر دری از درهای بهشت قرار دارد