30 هزار نفر تاکنون در حج تمتع 1401 ثبت‌نام کرده‌اند

30 هزار نفر تاکنون در حج تمتع 1401 ثبت‌نام کرده‌اند
 پس از گذشت 2 روز از آغاز ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع سال جاری، حدود 30 هزار نفر از افراد واجد شرایط، برای تشرف به حج تمتع 1401 اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
30 هزار نفر تاکنون در حج تمتع 1401 ثبت‌نام کرده‌اند
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، نام‌نویسی حج تمتع سال جاری از ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و در ساعات نخست ۲۲ هزار نفر آمادگی خود را برای تشرف به حج ابراهیمی اعلام کردند.
 
اکنون تعداد افرادی که در سایت رزرو سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کرده‌اند، به ۳۰ هزار نفر می‌رسد و با توجه به محدودیت سهمیه ایران در حج تمتع سال جاری، حدود ۹ هزار نفر دیگر امکان ثبت‌نام در کاروان‌های حج را دارند که البته بخشی از این تعداد را عوامل اجرایی حج تشکیل می‌دهد. بر همین اساس، حدود ۸۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج تمتع تکمیل شده است.
 
امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان به حج تمتع مشرف می‌شوند. این امر در حالی است که سهمیه کشورمان ۸۷ هزار نفر بود که به دلیل برخی محدودیت‌‌های اعمال شده از سوی سعودی، سهمیه همه کشورها کاهش یافته و تعداد حجاج سال جاری به یک میلیون نفر رسیده است. در سال‌های قبل از شیوع کرونا هر ساله ۲ میلیون نفر به حج تمتع مشرف می‌شدند.
 
به گزارش فارس، در حج تمتع امسال افراد زیر ۶۵ سال که سال ۹۹ ثبت‌نام کرده بودند، امکان تشرف دارند. البته این افراد باید علاوه بر تزریق ۳ دُز واکسن کرونا، دارای اولویت فیش از ۲۲ خرداد ۱۳۸۶ به قبل است و متولد ۱۰ خرداد ۱۳۳۶ به بعد باشند. افراد واجد شرایط برای ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.