ثبت نام دو میلیون نفر برای عمره در طول یک ماه

 حدود دو میلیون زایر در طول یک ماه از طریق اپلیکیشن «اسمارت فون» برای انجام عمره ثبت نام کرده اند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، «alkhaleejtoday» اعلام کرد:حدود دو میلیون زایر در طول یک ماه از طریق اپلیکیشن «اسمارت فون» برای برگزاری عمره ثبت نام کرده اند.
 
 
در اوایل ماه گذشته ، عربستان سعودی طرحی را برای از سرگیری تدریجی عمره پس از تعلیق حدود هفت ماهه این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا آغاز کرد.
 
 
براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت حج و عمره  عربستان از آن زمان تا کنون حدود 900000 نمازگزار از این برنامه برای ثبت نام اقامه نماز در مسجد الحرام واقع در مکه استفاده کرده اند.
 
 
در این گزارش آمده است که اپلیکیشن « Etamarnah » برای ثبت نام انجام عمره و همچنین بازدید از مسجد النبی و مسجد الحرام و الروضه الشریفه در مسجدالنبی مدینه در دسترس است.
 
 
برای ثبت نام نمازگزاران باید این اپلیکیشن را دانلود و داده های خود را وارد کنند ، تاریخ های موجود را برای انجام حج عمره یا اقامه نماز در مسجد الحرام و مسجدالنبی انتخاب کنند و سپس مجوز مربوطه را دریافت نمایند.
 
 
وزارت حج و عمره با انتشار بیانیه ای در این زمینه گفت: ما امیدواریم که موفق به ارائه جزئیات و اطلاعات کامل در این زمینه شده باشیم.