اسناد حج خود را فقط از طریق سامانه «تشرف» واگذار کنید

اسناد حج خود را فقط از طریق سامانه «تشرف» واگذار کنید
 مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سامانه واگذاری اولویت تشرف به حج تمتع در خدمت متقاضیان قرار دارد، گفت: متقاضیان مراقب افراد سودجو و سایت‌های تبلیغ کننده باشند.
 
اسناد حج خود را فقط از طریق سامانه «تشرف» واگذار کنید
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از  خبرگزاری فارس، کامران اکبری، مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت در خصوص سامانه نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج اظهار داشت: براساس مندرجات درج شده در قبوض ودیعه گذاری و اختیارات و ضوابطی که سازمان حج و زیارت فراهم آورده ، شخص ودیعه‌گذار می‌تواند با رعایت شرایط تعیین شده، قبض خود را برای یک بار واگذار کند.
 
وی توضیح داد: در راستای ارائه خدمت به متقاضیان و سهولت کار آنها اعم از واگذار کننده قبوض یا دریافت کننده، سامانه‌ای از سوی سازمان حج و زیارت به نشانی tasharof.haj.ir طراحی و اجرا شده است که در این بستر خدمات مناسبی به متقاضیان ارائه می‌کند.
 
مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت افزود: متقاضیان می‌بایست با ورود به این سامانه درخواست خود را در هر استان یا شهرستانی که ودیعه‌گذاری کرده و سکونت دارند ثبت کنند و سپس با انتخاب کارگزارانی که دارای مجوز از سازمان حج و زیارت هستند، مبادرت به نقل و انتقال اولویت قبوض ودیعه‌گذاری کنند.
 
وی تاکید کرد: واگذار کنندگان و همچنین دریافت کنندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج «فروشندگان و خریداران اسناد» باید اقدامات خود را از طریق سامانه مذکور و تحت نظر دفاتر کارگزاری تعیین شده انجام دهند و به سایت‌ها و افراد سودجویی که در این راستا به تبلیغ می‌پردازند مراجعه نکنند.
 
اکبری با بیان اینکه این سامانه نقش موثری در کوتاه کردن دست واسطه ها و سودجویان و هزینه‌های اضافی ناشی از آن دارد، گفت: ودیعه‌گذاران می‌توانند از این بستر با ارتباط مستقیمی که با انتقال گیرندگان قبض ایجاد می‌شود، اولویت تشرف خود را به افراد واجد شرایط واگذار کرده و از ثواب حجی که فرد به این واسطه مشرف می‌شود، بهره مند و نایب الزیاره آنها باشد.
 
وی تاکید کرد: مراکز، افراد و سامانه‌هایی که در این حوزه «بحث خرید و فروش قبوض ودیعه گذاری حج و عمره» تبلیغات وسیعی را در کشور راه‌اندازی و هدایت کرده‌اند، مورد تایید سازمان حج و زیارت نیستند و اینگونه اقدامات موجب ایجاد اخلال در روند جاری امور ایجاد کرده و موجب شدند تا روال مقرر اینگونه واگذاری‌ها با وقفه، واسطه گری و غیر مستقیم انجام گرفته و هزینه‌هایی به طرفین تحمیل شود. بنابراین به متقاضیان تاکید می‌شود که امور واگذاری و تهیه قبض خود را مستقیماً از طریق سامانه مذکور دنبال کرده و مطلقاً این کار را از طریق افراد و مراکز واسطه‌گر دنبال نکنند.
 
مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت در خصوص واگذاری کارت‌های اولویت‌های عمره نیز گفت: در خصوص کارت‌های اولویت‌های عمره نیز کسانی که تمایل به تهیه و یا واگذاری آن را دارند، می‌بایست صرفاً از طریق دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان یا شهرستان محل سکونت خود اقدام و پیگیری کنند.