لغو ویزای اربعین برای امسال نیست/ همه اعزام‌ها از طریق سامانه سماح صورت می‌گیرد

لغو ویزای اربعین برای امسال نیست/ همه اعزام‌ها از طریق سامانه سماح صورت می‌گیرد
 
 
مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه لغو ویزای اربعین که در روزهای اخیر مطرح شده است، برای امسال نیست گفت: همه زائران و خادمان اربعین باید قبل از سفر به عراق، ویزا بگیرند و هیچ اعزامی خارج از سامانه سماح صورت نمی‌گیرد.
 
لغو ویزای اربعین برای امسال نیست/ همه اعزام‌ها از طریق سامانه سماح صورت می‌گیرد
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته در سفر الکاظمی، نخست وزیر عراق به ایران، حذف ویزا بین ایران و عراق هم مطرح شد و حتی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه عنوان کرد که در این جلسات درباره تسهیل روادید تردد اتباع دو کشور و زوار اربعین توافقاتی صورت گرفت.
 
بر همین اساس، در رسانه‌ها خبر لغو ویزای اربعین امسال مطرح شد و بسیاری از عاشقان زیارت اربعین تصور کردند که دیگر برای اربعین امسال نیازی به اخذ ویزا نیست و می‌توانند خودشان با تهیه بلیت به عراق سفر کنند و حتی در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور یابند.
 
امید کوثری، مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه لغو ویزای عراق موضوعی است که مدت‌ها مطرح شده است، گفت: بر اساس توافق صورت گرفته امسال همه زائران و خادمان اربعین باید قبل از سفر به عراق، ویزا بگیرند و طرف عراقی هم بدون ویزا اجازه ورود به این کشور را نمی‌دهد.
 
وی با بیان اینکه ویزای اربعین رایگان است و درخواست هزینه برای صدور ویزا تخلف محسوب می‌شود، افزود: روند و برنامه‌ریزی برای اعزام به کمیته اعزام که متولی آن سازمان حج و زیارت است، سپرده شده است و از امروز هم سامانه سماح برای پیش ثبت‌نام زائران باز شده است. بر همین اساس از مشتاقان زیارت اربعین می‌خواهیم که برای اعزام حتما در سامانه سماح ثبت‌نام کنند تا روند صدور ویزای آنها از سوی سازمان حج و زیارت پیگیری شود. چرا که ما هیچ اعزامی خارج از سامانه سماح نخواهیم داشت.
 
به گزارش فارس، هنوز در حالی که کمتر از یک هفته تا آغاز اعزام زائران به عراق مانده است، نحوه صدور ویزا مشخص نیست و کمیته اعزام نیز در انتظار ابلاغیه از سوی عراق است تا روند صدور ویزا را انجام دهد.